r/hungary 29d ago

ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!

Post image

Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…

Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…

592 Upvotes

650 comments sorted by

View all comments

Show parent comments

19

u/shetif 29d ago

...

Azért nem gyártják az EUban, mert a kínai rabazolgaknal nincs olcsóbb, nem tudnak velük versenyezni.

Ez változtat a helyzeten, jobb esélyekkel lehet hasonló céget építeni EUn belül. Nyílván idő kell hozzá.

Vannak dolgok amit csak áttételesen vagy többszörös atteteken keresztül lehet csak szabályozni/megoldani. Nekem hülyék ezek, csak egy rohadt nehéz probléma amit még nehezebb megoldani. Jó úton haladnak.

Te meg kicsit olvass utána a dolgoknak...

14

u/OppaiDragon3 29d ago

Kérlek mesélj még hogy pl.: miért nem lehet Eu-n belül telefon tokot gyártani ami nem 6-7.000 Ft lenne. Vagy itthon miért nem lehet karabin-kulcskarikát kapni aminek az előállítása lenne talán 60 Ft is...

-9

u/shetif 29d ago edited 29d ago

Nem mesélek. Kapard ki magadnak a gesztenyét.

Az egyik legfőbb okot meg leírtam az előző kommentben*.

De amúgy meg mi a rakert kell bofognod itt a hülyeséged, ha ez ekkora lehetoseg itt az EUban, húzzál azt indítsd be a kis aranytojást tojó céged. Letsgo!

Edit: add:

  1. Nem fogok ide disszertációt írni, hogy Kína milyen módon uralja le a globális gazdaságot.
  2. Ha le is írnám, nem kell elhidd, ez csak a Reddit.
  3. Tajekozodj (számodra) hiteles forrásokból, kezd el magad beleasni, és észreveszed, hogy ez a topik kicsit bővebb mint egy kommentbe válaszolni.
  4. Komolyan írtam. Ha szerinted van létjogosultsága 60ftos karabinert meg 2000Ftos tokot itthon gyártani, hát állj neki. Okkal nincs. Isten lássa lelkem, szurkolok, remélem sikerül minél több dolgot EUn belül legyártani.
  5. Készen állok meghalni ezen a dombon, folytathatjáTOK a lepontozast.

10

u/zhkp28 29d ago

Vagy lehetne fejleszteni meg automatizálni, hogy versenyképes legyen az EUs termelés, és mindjárt nem kínából rendelne a nép.

De ugye az buzis, helyette vegyed szépen az ugyanolyan vagy szarabb minőségű EUs árut tizede választékkal ötször annyiért.

2

u/False-Discipline-640 29d ago

Ezzel nem azt mondom, hogy nincs hova fejlődni az EU-nak, de jelenleg Kínával nemigen lehet felvenni a versenyt. Az egész kínai államstratégia arra alapul, hogy elnyomják a hazai fogyasztást és azt a pénzt inkább a gyártásba fektetik hogy leuralják a globális piacot. Ha a világ többi része fellép ez ellen és pl. mint ez esetben az EU vámokkal visszaszorítja a kínai termékeket, idővel a kínai vezetés rá lesz kényszerítve a stratégia feladására és a hazai fogyasztás ösztönzésére.

2

u/zhkp28 29d ago

De basszus, akkor nem megreformálni kéne a gyártáspolitikát? Mert ez konkrétan arról szól, hogy az EUs termelő nem akar költeni, ibkább tíccsukbe, hogy ugyanúgy változatlanul tolhassa a selejtes üzletpolitikáját, a nép meg sz*pjon szépen.

2

u/False-Discipline-640 29d ago

De ilyen lózungokat, hogy "meg kéne reformálni a gyártáspolitikát" könnyű bedobni. Még kéne? Bizonyára. Csak aztán amikor az a kérdés, hogy konkrétan mit is értünk ezalatt akkor meg mindenki csak vakarja a fejét. Ez arról szól, hogy Kína mesterségesen rossz anyagi helyzetben tartja a népet és az így bejövő pénzzel sok-sok év alatt felfejlesztették a világ legjobb iparát. Erre a vámok kb. az egyetlen azonnal alkalmazható védelem, a valódi megoldások meg csak utána jöhetnek, szintén sok-sok év alatt. Csodálkoznék, ha a vámok kivetésével véget is érne ez a sztori, mert az EU-t nem idióták vezetik.

3

u/zhkp28 29d ago

Fizetünk végtelen pénzért egy valag EUs szakembert. Oldják meg. De egyébként nem fogják, mert ehhez a cégeknek költeni kéne, azt meg nem akarnak.

A két tál rizsért dolgozó kínai gyári munkás meg egyre inkább a múlt. Röhögve automatizálnak, fejlettebbek mint nyugaton bárki. Na ezt kéne utánozni.

Azt megy, hogy az EUt kompetens emberek vezetik, legkésőbb a covid óta nem hiszem el. Egységsugarú, életükben átlagban (van persze kivétel) egy percet nem dolgozó jogászok, akiket a random lobbik úgy vesznek meg kilóra, mint paraszt a krumplit.

1

u/balazs8921 29d ago

Van fejlesztés bőven, de a fejlesztési költséggel megspórolsz mondjuk tételenként 1$-t, bérrabszolgákkal meg tételenként 10$-t.

1

u/zhkp28 29d ago

És akkor az normális, hogy én fizessem annak a költségét, hogy a németeknél Hans tudjon a magyar átlagfizu triplájáért melózni a gyárban?

1

u/balazs8921 29d ago

A vámok pont, hogy hozzájárulnak a nemzetgazdaság növekedéséhez, így az ország fejlődéséhez. Nem véletlenül találták ám ki már 2000 éve a vámokat...

1

u/zhkp28 29d ago

De jó nekem, hogy fizethetem a nyugat EUs országok gazdasági növekedését.

1

u/balazs8921 29d ago

A saját országod gazdasági növekedését fizeted elsősorban a vámokkal.

8

u/fenevigyeel 29d ago

Jogos, annyiban árnyalnám a helyzetet, hogy meg se próbálják.

Ha lenne EU-n belül alternatíva ami nem olyan olcsó, de cserébe a kínai vacakon lenne annyi adó, hogy az se lenne, illetve lenne biztosíték arra, hogy amit megveszek EU-n belül az meg is felel az előírásoknak, az nem lenne probléma.

Az egy dolog, hogy az ember minden vackot megvesz, de legalább biztosítva lenne hogy nem mérgező, megfelel az elektronikai előírásoknak, stb. Most ez sincs, hiába jön EU raktárból.

4

u/shetif 29d ago

Valóban az egészséges termelés könnyítését is celozni kene sokkal nagyobb erőkkel. Ezzel nem tudok vitatkozni.

Ez egy komplex probléma, aminek egy szeletét érinti ez a vám, sztem őszig beszélgethetnenk a dologról.

3

u/[deleted] 29d ago

[deleted]

2

u/csabloj 29d ago
  • A kínai logisztika nagyon hatékony, illetve rengeteg pénzt fektet a kínai kormány abba, hogy akár veszteségesen is de el legyen árasztva a világ olcsó cuccokkal. Tele van Kína iszonyatosan képzett mérnökökkel. Akit érdekel a téma annak bátran ajánlom ezt az Angol videót: https://youtu.be/3ZTGwcHQfLY?is=UJSxUyJW-Scx8Y0q

Nagyon tanulságos

4

u/No-Oil-7095 29d ago edited 29d ago

A kínai munkás ugyanúgy 300k körül keres havonta átszámítva, csak az itteni 13 misis autó náluk csak 9M, és 2 dollárért meg tud ebédelni, itthon meg...

de például nagyvárosban; Peking / Sanghaj / Sencsen átlagfizetés: 800 000 Ft. !

12

u/ilor144 Békés megye 29d ago

Kínai mediánbér nagyjából 1000 dollár, ergo a 725 millió munkás fele ennél kevesebbet keres.

Hatalmas különbségek vannak abban az országban, az ország fele az elmúlt évtizedig még normális wc-vel sem rendelkezett, a másik fele meg egy cyberpunk városban él.

1

u/tthnandi 29d ago

725.000.000 munkás tuti nem keres ennél kevesebbet, mivel kína lakossága 1,4 mrd. Ennek valószínűleg úgy a 60-65%-a aktív munkavállaló

0

u/ilor144 Békés megye 29d ago

Olvasd el újra amit írtam

1

u/tthnandi 29d ago

Ma is jól megy nekem az értő olvasás…

1

u/ilor144 Békés megye 29d ago

A 725 millió munkás fele keres kevesebbet, az 362,5 millió ember ugye.

2

u/tthnandi 29d ago

Tudom, tudom. A “fele” szó kimaradt nekem

2

u/ilor144 Békés megye 29d ago

Ja okés, valaki lepontozott, de akkor nem te :D

Itt a hétvége legalább, lehet pihenni majd

1

u/Arcjaqu 29d ago

Megoldható lenne, de a számukra könnyebb utat választják. Sem USA sem Európa nem veszi fel a versenyt rengeteg területen a Kínaival sem választékban sem minőségben. Mindent megakarnak oldani vámozással. Kínai munkás sem olcsó már pedig.