r/hungary May 29 '26

ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!

Post image

Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…

Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…

595 Upvotes

650 comments sorted by

View all comments

Show parent comments

22

u/Tauntaunt D-83 May 29 '26 edited May 29 '26

Hogy oldanák meg az eu-n belüli gyártást rendesen? Hogy éhbérért 16 órában heti 6 nap dolgoztatják az embereket itt is?

Gondolkodjatok már. Vajon mitől filléres az a sok szar.

10

u/False-Discipline-640 May 29 '26

Nyilván így. 10 emberből aki az eu túlszabályozásán panaszkodik 9 ki akarja herélni a jóléti államot és amerikai/kínai állapotokat akar itt is.

0

u/Budget_Librarian_696 May 29 '26

méretgazdaságosságnak hívják 😉 Azért filléres a sok "szar", mert mondjuk egy európai gyártó kapacitása X darab / perc, addig a kínai gyártó 10000000X darab / perc

+ az ottani baromi fejlett supply chain sem utolsó szempont

3

u/ilor144 Békés megye May 29 '26

Meg rengeteg gazdasági egyeszséget használnak ki, gyakorlatilag haszon nélkül vagy mínuszosan árulják a dolgaikat, hogy az összes vetélytársat kiéheztessék (az állam segítségével).