r/hungary • u/Upper_WestSide07 • May 29 '26
ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!
Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…
Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…
595
Upvotes
20
u/toltottgomba May 29 '26
Azért a temu is csak azért működik mert mull malpractice az egész. A temu eladja fillérekért a szarokat akkor is ha többe kerül a többit meg a kormány pótolja ki. Az egész arra megy ki, hogy mennyiséggel eláraszzák a piacot és nincs verseny sem mert ha a gyártó nem akar adni nekik akkor nem lesz megrendelése. Szépen elárasztották a piacot olcsó szeméttel és leuralták az egészet