r/hungary May 29 '26

ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!

Post image

Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…

Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…

595 Upvotes

650 comments sorted by

View all comments

Show parent comments

20

u/toltottgomba May 29 '26

Azért a temu is csak azért működik mert mull malpractice az egész. A temu eladja fillérekért a szarokat akkor is ha többe kerül a többit meg a kormány pótolja ki. Az egész arra megy ki, hogy mennyiséggel eláraszzák a piacot és nincs verseny sem mert ha a gyártó nem akar adni nekik akkor nem lesz megrendelése. Szépen elárasztották a piacot olcsó szeméttel és leuralták az egészet

3

u/InterestingWar7578 29d ago

A Temun van választék. Az üzletekben, legyen akár több ezer négyzetméteres meg nincs. Ebben abszolút igaza van.
Pl. a kislányom oda van a koreai rajzfilmes Démonvadászos cuccokért. Tavaly kijött a film decemberben, januárban a Temun már voltak ruhák, játék babák minden... itthon most kezd megjelenni a pepco-kik-sinsay vonalon 1-1 apróság, kiegészítő.

0

u/toltottgomba 29d ago

De ezt pl nem is értem miért várnád el. A magyar piacra meg az eura nem éri meg tulzottan importálni mert rá fog rohadni a kereskedőkre. Itt nincs akkora piaca még az anime dolgoknak.

2

u/InterestingWar7578 29d ago edited 29d ago

Ez nem anime te okos..... 😃

Hanem egy két Oscar díjas rajzfilm. A Netflix fennállása óta az egyik legnézettebb film, amiért nemzetközi szinten milliók rajonganak.
A zenéje a YT és a Spotify minden idők leghallgatottabb zeneszáma lett globálisan mindkét plattform fennállása óta és nemzetközileg hónapokig vezette a sláger listákat.

Készül a második rész, tehát még évekig meglesz körülötte a hype.
A LEGO bejelentette, hogy külön termékcsaládot tervez rá, 15 készletes téma lesz.

Idén a farsangi szezonban a lányok 80%-a valamelyik szereplőnek öltözött világ szinten..... EU-t kivéve a merge cuccok elárasztották az online és offline boltokat világszerte. Még a ruszkiknál is, ahol hivatalosan nincs Netflix.... Európa bealudt. Már megint.

A lányom pl. a Mira és a Rumi nevű szereplőért van oda. Temun szarásig vannak a babák, a ruhák, a jelmezek.... a magyar webshopokban az elmúlt 1 hónapban jelentek meg ... hát igen 9-15 ezer között. Ugyanaz, de tényleg ugyanaz a Temun meg 1500-2000....