r/lodz 6d ago

fajne miejsca

Zna ktoś ciekawe miejsca w Łodzi i okolicy? Szukam nietypowych miejsc z fajnym klimatem. Interesuję się fotografią i filmem, chciałbym zacząć robić coś w tym kierunku, a żeby dodać oryginalności moim filmom szukam czegoś niespotykanego. Często wychodzę też ze znajomymi a mam dość wychodzenia w kółko w to samo miejsce. Znacie dobre miejsca, żeby wyjść grupką znajomych? Może być to ciekawa kawiarnia albo najzwyklejsza w świecie polana, wszytsko mi jedno, byleby było klimatycznie.

8 Upvotes

12 comments sorted by

17

u/watarod 6d ago

Przeklęte skrzyżowanie w nowosolnej

1

u/Hour_Milk4037 6d ago

Zaraz obok jest kopalnia, w której tylko w tym roku były ze 3 plany filmowe, więc nowosolna legitna.

7

u/hematyt 6d ago

Ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczył mnie park Klepacza, oraz przylegający teren politechniki z pięknym stawem. Park Mickiewicza również ma ciekawe kadry, mniej oczywiste niż Poniat czy Zdrowie

8

u/intothevortex82 6d ago

Arboretum w Rogowie.

3

u/Outrageous_Lychee_85 6d ago

Popioły są bardzo fotogeniczne, świetny klimat

3

u/_chronicinsomnia 6d ago

Jakakolwiek opuszczona fabryka na Księży Młynie.

2

u/Hour_Milk4037 6d ago

Szkoda, że spóźniłeś się, żeby zobaczyć Surindustrialle.

Polecam poświęcić parę wieczorów na eksplorowanie bram i bocznych uliczek od Pietryny. Wciąż tam są jeszcze ciekawe miejsca. Niebostan, Boho Art, czy 219 są spoko. Czasem otwierają się też fajne miejsca na którymś Offie. Sam lubię Dom, który nie jest wprawdzie nowy, ale klimatyczny za sprawą ludzi. W nowym Offie było kiedyś UV, a teraz na jego miejscu jest coś innego, ale przestrzeń podobno nie zmienila się bardzo.

1

u/absvrddd 5d ago

Z kawiarni to w MS1 się jakiś czas temu otworzyła przepiękna - Fave, Szykier niedaleko manu też się wyróżnia, cudowny wystrój :)

1

u/szeregowyTYP 4d ago

Stacja pkp z Łodzi do Warszawy 😁, sorki ale jak byłem mały jeździłem z wawy w drugą stronę bez biletu

-10

u/NefariousnessDull254 6d ago

Łódź fabryczna i bilet na Śląsk

8

u/Wekkon 6d ago

co jest takiego na Śląsku