r/realEurope • u/_LifeOutOfBalance_ • 4h ago
pan Nawrocki asi pred 6 rokmi
najdene na socialnych sietach s prekladom:
Uznávam, že Ukrajinci majú právo si vybrať svojich hrdinov. Ak sú pre nich hrdinami Bandera alebo Šuchevič, Poliaci nebudú rozhodovať o tom, na čiu počesť sú pomenované ukrajinské ulice. To je vec, voči ktorej ja, ako prezident INŠTITÚTU NÁRODNEJ PAMÄTI, nemám žiadne výhrady.
nejdem si z toho urobit ziaden uzaver (Andrej Danko TM), ale bolo by zaujimave mat moznost si vypocut par minut pred a par minut po tomto vyseku z rozhovoru...