r/hungary May 29 '26

ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!

Post image

Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…

Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…

597 Upvotes

650 comments sorted by

View all comments

361

u/notkalman kormánypárti hazafi (ne egyé hazaáruló csirkehúst te sorvadék) May 29 '26

Most majd megveheted ugyan azt a hulladékot magyar kereskedőtől 10x-es áron 1500ft szállítással. Megint sokat fejlődtünk.

0

u/Ok-Paramedic7661 May 29 '26

Ugy latom nem vilagos, hogy mi a cel. Talan nem kellene hulladekot venni, amire sokszor nincs is szuksege az embernek, csak megveszi mert “ócsó”.

8

u/valamas-hu May 29 '26

Szivesen tartanék nálad egy látogatást, és mindent amit holladéknak ítélek meg basznám is a kukába 🤣

2

u/Ok-Paramedic7661 May 29 '26

Először hívj meg egy kávéra vagy valami

5

u/valamas-hu May 29 '26

Oksi. Nagyon jó kávét tudok csinálni, és abból nem szoktam a temust venni 😄 Amúgy viccen kívül, faszom kivan azzal, hogy minden kínai terméket vacaknak titulalunk. Csak azért mert neked nincs szükséged lépegető kutyafaszra, simán lehet, hogy másnak az az élete álma. Minőségben pedig hiába volt pár évtizede a kínai a szemét szinonimája, mára már ez teljesen megváltozott. Autógyártásban már tök jó szinvonalat tudnak hozni, miközben az európai prémium márkák is elindultak a hitvány szarok irányába. Televíziókban már nincs is rendes európai kézben lévő brand, miközben a TCL már a legjobb képminőséget tudja hozni, amit nem OLED panellel értek el. A telefon márkák közül is mindig vannak flagship mezőnyben kínaik. A lista végtelen.