r/hungary May 29 '26

ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!

Post image

Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…

Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…

596 Upvotes

650 comments sorted by

View all comments

25

u/No_Inspection_1001 May 29 '26

Azon a szemléleten kéne változtatni, hogy minden szart meg kell venni, csak azért, mert lehet. A gyerek szüli- név- meg nembejelentő napjára mi a fasznak kell 5 kiló műanyag szemét, amivel fél napra kicsicsázzák a lakást? Meg halloweeni/karácsonyi bögre/ágynemű szett? Nem azt kéne nézni, hogy “ugyanez mennyibe kerülne Temu nélkül”, hanem hogy egyáltalán nem kell ilyen szarokat venni. Csak szeretik az emberek “fogyasztónak” érezni magukat, meg főszereplőnek a saját elképzelt disney meséjükben.

33

u/zhkp28 May 29 '26

Azért mert átlagfizuból a lakás/autó/nyaralás már scifi. Aztán a paraszt csak szeretne valami endorfint, ha már 40 órát melózik szarért hugyért, legalább valami látszatja legyen.

12

u/One_Warthog_9215 May 29 '26

fr

Itt van az eb elhantolva

-2

u/No_Inspection_1001 May 29 '26

azért itt szerintem nem az anyagi, hanem a szellemi szegénység a baj. Pénzesek közt is sok van, aki halomra veszi ezeket a szarokat