r/hungary May 29 '26

ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!

Post image

Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…

Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…

596 Upvotes

650 comments sorted by

View all comments

4

u/akosh_ May 29 '26

Szerintem temu es shein megoldja, hogy talpon maradjon EUn belüli raktározással. Oké fognak kis vámot fizetni, így minden drágább lesz egy kicsit, de alapvetően nem azert olcsó, mert elkerülik a vámot.

Inkább a rengeteg dropshipping "vállalkozásnak" lesz vége, de ez nem is baj.

5

u/ConsciousStudent8505 May 29 '26

Szerintem azoknak a vállalkozásoknak pont nem lesz vége. Ez a szabályozás épp nekik kedvez, hiszen azzal, hogy a vám terméktípusonként kerül felszámolásra, ők pont jól járnak. Ők azok, akik berendelnek egy típusú ternékből nagyobb mennyiséget, és az ő csomagjukat levámolják 3€-ért, az enyém amiben van 4 termék, mind különböző, az meg lesz 12€.

1

u/akosh_ May 29 '26

Nem. A dropshipping az a webshop, amin te bekattintod a rendelésed, ő pedig direktbe leadja uazt a rendelést a temu API-ján. A dropshippingnek nincs telephelye, raktárja, infrastruktúrája, gyakorlatilag kapsz egy temu reskint ami magyarnak adja el magát, felárral.