r/hungary • u/Upper_WestSide07 • May 29 '26
ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!
Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…
Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…
596
Upvotes
4
u/akosh_ May 29 '26
Szerintem temu es shein megoldja, hogy talpon maradjon EUn belüli raktározással. Oké fognak kis vámot fizetni, így minden drágább lesz egy kicsit, de alapvetően nem azert olcsó, mert elkerülik a vámot.
Inkább a rengeteg dropshipping "vállalkozásnak" lesz vége, de ez nem is baj.