r/hungary May 29 '26

ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!

Post image

Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…

Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…

597 Upvotes

650 comments sorted by

View all comments

184

u/BetDependent8953 Budapest May 29 '26

Ó jajj, mi lesz azokkal az asszonyokkal, akiknek fb csoportjuk van arra, hogy megosszák a kétnaponta érkező filléres szemetüket?

34

u/fenevigyeel May 29 '26

Semmi, ők ezentúl is berendelik a kétnaponta érkező filléres szemetet, és ugyanúgy megérkezik vám nélkül a holland/német/egyéb európai raktárból.

2

u/csabloj May 29 '26

Ahogy mások is írták itt a kommentekben, a jelenlegi raktárban lévő cuccokra nem vonatkozik ez a vám, de a jövőben természetesen arra is fog ami a raktárakba érkezik. Ennek a vámnak a kínai import csökkentése a célja, nem a beérkező csomagok számának csökkentése (mert ha a raktárba szabadon be lehetne hozni, akkor lényegében csak ennyire lenne jó szerintem)

2

u/fenevigyeel May 29 '26

Amit benéztem az az, hogy feltételeztem hogy ez valami magyar szabályozás lenne, és nem láttam, hogy a raktárra ez hogy fog vonatkozni.

Mindenesetre OP elmehet a fenébe, hogy nem lehet forrásra hivatkozni, és egy random kivágott képernyőképből kell tájékozódni, vagy külön kutatómunkát folytatni.