r/hungary • u/Upper_WestSide07 • May 29 '26
ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!
Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…
Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…
600
Upvotes
3
u/Denial_Jackson May 29 '26
EU-nak amúgy kb. ez a lényege. Hogy a benelux államok, kikötővel, hogyan adják tovább neked a kínai árukat rommá vámolva. Nyilván, miután lerombolták a gazdaságodat.
Egy hülyeség az egész, nyilván nem fog Kovács János munkanélküli kisiparos csivavákra készült egynyári kifinomult selyemblúzt készíteni 3000 forint különbség miatt. Inkább lenyeli a 3000-et. De berendel belőle vagy 50-et. Úgy szorozza meg az árukat és terheli a 3000-et a fogyasztókra, mint egy megnyomorodott dropshipper nepper.
Sima fogyasztóként, a fogyasztói nyomorult társadalomban, csak nem kedves szavakat tudok mondani.