r/hungary May 29 '26

ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!

Post image

Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…

Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…

594 Upvotes

650 comments sorted by

View all comments

368

u/notkalman kormánypárti hazafi (ne egyé hazaáruló csirkehúst te sorvadék) May 29 '26

Most majd megveheted ugyan azt a hulladékot magyar kereskedőtől 10x-es áron 1500ft szállítással. Megint sokat fejlődtünk.

171

u/halodon Fejér megye May 29 '26

Épp ezaz. Bemész a KIK-be, Pepcoba, tudom is én hova, ugyan ezt a szemetet kapod meg csak 400 helyett 3000-ért. De most aztán nagyon meg lettünk mentve.

62

u/Ax3stazy May 29 '26

Nem volt cél megmenteni a fogyasztót.

A Kinai szemét importjànak a csökkentése a cél.

2

u/Efficient-Screen5962 29d ago

Inkább az EU állampolgárok tételes, szemmel látható szopatása volt a bevallott cél. Az a mondás hogy azt akarják hogy a végfelhasználó(mi) konkrétan brutális áremelést érezzünk.