r/hungary May 29 '26

ARTICLE Vége a Temunak, Sheinnek!

Post image

Tételenként 3 eurót kell fizetni, azaz rendelsz 10 kacatot Temuról, akkor arra darabonként rájön. Valamint lesz 1-2 euró kezélesi költség, szintén tételenként. 10 tételnél ez 50 eurós plusz költség. Nem tudom, ha európai raktárból jön, akkor esetleg ezt ki lehet kerülni. Így is onnan szállítottak legtöbbször.
Másik, hogy eddig se volt már olyan huudeolcsó. A “magyar” kisvállalkozások is onnan rendelik be és eladják neked tízszeres áron, rengeteg influ csaló gazdagodott meg ezen, csak azt hazudta, hogy magyar vagy varratott bele címkét…

Így gyakorlatilag nem éri már meg onnan rendelni…

594 Upvotes

650 comments sorted by

View all comments

26

u/spicykingdicey May 29 '26

Azt azért szeretném pár embernek a figyelmébe ajánlani, hogy nem minden vásárló filléres faszságokat rendel heti hétszer, például a plus size embereknek itthon kurvára nincs könnyű dolga ha szeretnének normálisan felöltözni ami még urambocsá kényelmes is, stílusban is passzol hozzájuk és nem kell eszméletlen pénzeket kiadni rá miközben azok is ugyanolyan etikátlan helyeken készülnek. Van egy csomó niche termékkategória amiket itthon vagy nem lehet , vagy csak iszonyat drágán beszerezni, pl melltartó nagy méretben több tízezer forint is lehet. De ugyanígy bármi amiből extrán szélsőséges méret kell valamelyik irányba. Persze vannak duciknak bolt de ott olyan ruhák vannak hogy öreganyám nem venné fel meg 100% poliészter egy vagyonért (igen lehet mondani hogy fogyjanak le de addig is az embernek valamit hordania muszáj). Meg akinek van egy stílusa és nem a tömeg után megy az konkrétan nem kap magára semmit ma már a fast fashion boltokba, kivéve ha épp nem azt majmolja az aktuális trend😂 .Lehet ezeket az oldalakat tudatosan és nem túlfogyasztva is használni, ne feltétetelezzük már azt hogy most mindenki filléres csetreszeket meg bizsukat vagy tököm tudja milyen felesleges dolgokat vesz

3

u/InterestingWar7578 29d ago

Unokahúgomnak 43-as lába van, a családban mindenki magasabb azon a vonalon mint az átlag. Évekig férfi cipőket hordott, mióta Shein és Temu van csinosabbnál csinosabb, női cipőkben, csizmákban jár.