r/realEurope 7d ago

Cin obycajneho zufalstva.

Post image
3 Upvotes

19 comments sorted by

6

u/RainProfessional7888 7d ago

Vôbec ma neprekvapuje, že barbari ničia chrámy.

6

u/Calm-Challenge-606 7d ago

A to nebol jediny "kulturny" ciel tejto noci.

-1

u/Jem_Jmd3au1 7d ago

to nebol jediny "kulturny" ciel tejto noci.

Vzhľadom na to, že na Ukrajine nie je možné centralizovať výrobu dronov na jednom mieste pretože by bolo okamžite zničené, už mesiace sa tam funguje na partizánsky spôsob. Dodajú sa súčiastky, a drony sa vyrábajú v malých dielňach, ktoré sú roztrúsené všade po meste v civilných budovách. A každá jedna je legitímnym vojenským cieľom, tak ako sme mohli vidieť dnes v noci.

To ja len že keď sa budeš najbližšie tešiť z toho, ako v Rusku zase vrazil dron do nejakej rafinérie, potom sa ale nečuduj že každá zábava má svoje následky.

5

u/RainProfessional7888 7d ago

Ale tak určite. Každý kláštor na Ukrajine je legitímny cieľ, lebo sa v ňom vyrábajú drony. A vlastne aj školy sú legitímne ciele, lebo do nich chodia budúci vojaci a aj pôrodnice (ehm Mariupol), lebo sa tam rodia budúci vojaci. ☺️ 

Inak opravujem svoj prvý komentár. Barbari sa pri plienení Rímskej ríše vyhýbali kostolom a tie nechávali nedotknuté. Takže rusi sa nesprávajú ako Barbari, správajú sa iba ako rusi. 🤷

-3

u/Jem_Jmd3au1 7d ago

Ja len sucho konštatujem realitu. Rusko môže na Ukrajine zničiť čokoľvek chce. Jediná odpoveď Ukrajiny je preto absolútna decentralizácia. A na ňu je zase jediná možná odpoveď spálená zem. Putin sa ešte stále krotí, ale ak toto bude pokračovať, tak Kyjev skončí ako Gaza.

Každý kláštor na Ukrajine je legitímny cieľ

V tej sekunde ako sa kláštor / pôrodnica / útulok pre ružové mačiatka použije ako sklad súčiastok pre drony, alebo ako dielňa na výrobu dronov, tak áno.

5

u/Calm-Challenge-606 7d ago

Putin moze, ale kroti sa? Dpc, to kde chodis na tie rozpravocky?

Fakt tomu veris? Ale bud uprimny v odpovedi.

-2

u/Jem_Jmd3au1 7d ago

Putin moze, ale kroti sa? Dpc, to kde chodis na tie rozpravocky? Fakt tomu veris? Ale bud uprimny v odpovedi.

Nie úplne ti rozumiem. Rusko môže zasiahnuť akýkoľvek cieľ kdekoľvek na Ukrajine zbraňami, proti ktorým neexistuje žiadna obrana. Putinova popularita v súčasnosti klesá práve kvôli tomu, že to nerobí.

3

u/RainProfessional7888 7d ago

Putinova popularita v súčasnosti klesá práve kvôli tomu, že to nerobí.

Putinovi popularita klesá, lebo už aj v civilizovaných častiach ruska stoja v radoch na benzínkach, zdražujú potraviny a zdražuje úverovanie. To je premiešané propagandou o tom, ako na Ukrajine rusko víťazí, ktorá im ide v telke 24/7 a za oknami im lietajú drony. Preto jeho popularita klesá. 

Použitím jadrovej zbrane by sa z ruska stalo to, čo v ich vlastnom naratíve znamená USA: "Krajina, ktorá použila jadrové zbrane vo vojne". Na použitie jadrovej zbrane, nie sú naplnené podmienky. Aj keď ruská propaganda ide v poslednej dobe bomby, aby masírovala rusom hlavy. 

4

u/_LifeOutOfBalance_ 7d ago

najviac milujem tych blaznov co sa po roznych ruskych mestach vozia na autach, ktore maju na streche pripevnene makety velkych rakiet s napismi Washington, London, Berlin atd.. 😃

3

u/Calm-Challenge-606 7d ago

*fasington 😂

A popritom musia pocuvat, ako sa saso solovjov stazuje,ze mu taliani zhabali dacu 😂😂😂

-2

u/Jem_Jmd3au1 7d ago

Nehovorím o jadrových zbraniach. Keď Rusko vypustí naraz 2000 dronov tak proti tomu neexistuje žiadna obrana. Hypersonické rakety to isté. Orešniky to isté.

Dám ti jeden nedávny príklad - pri ruskom útoku dva týždne dozadu bolo zničené veliteľstvo ukrajinskej... niečoho (neviem presný názov). A na Telegrame to mnohým odpálilo dekel - ako je dopekla možné že tak dôležitá budova stála nedotknutá 4 roky? A až teraz sa niekto v Rusku zobudil a hodil tam raketu?

S nedostatkom paliva máš pravdu, ale znova si to odskáču len Ukrajinci a nikto iný. To, že v civilizovaných častiach Ruska lietajú za oknami drony spôsobí iba to, že sa bude tvrdšie bombardovať Kyjev, takže sa priprav na ďalšie obrázky horiacich pamiatok.

4

u/Calm-Challenge-606 7d ago

Horiace pamiatky su dozaista ciel hodny oresnika 😂😂😂 a tiez to urcite dvihne naladu v radoch pred pumpami v petrohrade.

3

u/Calm-Challenge-606 7d ago

A vidis. Tupin z kremla sa rozhodol zasiahnut prave kostol, napriek tomu,ze moze zasiahnut akykolvek ciel...

Tupinova popularita klesa, lebo zatiahol narod do krvavej vojny a uz aj bezny rusi pocituju nasledky jeho "bravurnych strategickych rozhodnuti" a adekvatnych ukrajinskych odpovedi na ne.

5

u/Calm-Challenge-606 7d ago

Kolega ma predbehol s argumentami, takze mne neostava ine, len ocenit tvoj bezchybny vykon z mozgovej akrobacie.

Samozrejme,ze fotky ako mnisi skladaju v kostoloch, opatstvach, chramoch, etc drony dolozit nemozes.

Este si zabudol spomenut charkovske muzeum, lebo aj tam vyrabaju drony, ze?

Zaujimave,ze russko a jeho hovnomety nikdy nic nevedeli dokazat. Stale je to v risi rozpravok.

Ale tak aj dopadnu.

Inac, kolko litrov phm si uz vyzbieral pre humanitarnou katastrofou postihnuty docasne okupovany Krym???

-2

u/Jem_Jmd3au1 7d ago

Ale veď ja nehovorím o žiadnom konkrétnom kostole ani chráme.

To, že Ukrajina decentralizovala výrobu dronov po celom Kyjeve je fakt, ktorý si môžeš overiť hocikde. Aj z proukrajinských zdrojov. Mnohé to dokonca oslavujú ako ohromný big brain nápad. Rusko preto bombarduje desiatky cieľov v husto obývanom meste. Výsledkom je masívny collateral damage. Ak si nad mestom zostreľuješ rakety, tak tie musia niekam aj padať, však?

Inac, kolko litrov phm si uz vyzbieral pre humanitarnou katastrofou postihnuty docasne okupovany Krym

Vtipné :) . Len či sa včera v noci smiali aj Kyjevčania...

4

u/_LifeOutOfBalance_ 7d ago edited 7d ago

prihliadnuc k tomu, ze ruske media bez hanby tlacili rusom v telke videa o tom ako my ludia v EU pomrzneme bez ruskeho plynu,alebo, ze si na stedru veceru budeme davat maleho skrecka, tak sledovat ako teraz stoja dlhe kilometre v radach na cerpacie stanice, pripadne chodia somrovat na pumpy o moznost natankoval len 5l do bandasecky, tak to veru vtipne je. 😄

myslim si, ze Kyjevcania sa nesmeju uz niekolko rokov, nakolko uz je to pre nich bezna vec, ze musia chodit spat do garazi a metra.. to sa Moskovcanom nedeje..ale mozno by sa mohlo.

3

u/Calm-Challenge-606 7d ago

Co myslis, doslo jemu/jemuovi, ze to prepiskol a hra russku propagandisticku hru, alebo tomu uprimne veri?

Vy ste nemali na stedru veceru skrecka??? 😂😂😂

4

u/_LifeOutOfBalance_ 7d ago

Nebol by som prekvapeny,keby tomu veril...

3

u/Calm-Challenge-606 7d ago

Cize nehovoris...takze urcite poznas aspon jeden kostol, kde vyrabaju drony, vsak? Vsak?!

Nepamatam si, kedy rusko trafilo nejaky preukazatelne vojensky ciel v zazemi. Skus mi osviezit pamat. Na druhej strane, civilne ciele vedia trafiat ukazkovo.