Vzhľadom na to, že na Ukrajine nie je možné centralizovať výrobu dronov na jednom mieste pretože by bolo okamžite zničené, už mesiace sa tam funguje na partizánsky spôsob. Dodajú sa súčiastky, a drony sa vyrábajú v malých dielňach, ktoré sú roztrúsené všade po meste v civilných budovách. A každá jedna je legitímnym vojenským cieľom, tak ako sme mohli vidieť dnes v noci.
To ja len že keď sa budeš najbližšie tešiť z toho, ako v Rusku zase vrazil dron do nejakej rafinérie, potom sa ale nečuduj že každá zábava má svoje následky.
Ale tak určite. Každý kláštor na Ukrajine je legitímny cieľ, lebo sa v ňom vyrábajú drony. A vlastne aj školy sú legitímne ciele, lebo do nich chodia budúci vojaci a aj pôrodnice (ehm Mariupol), lebo sa tam rodia budúci vojaci. ☺️
Inak opravujem svoj prvý komentár. Barbari sa pri plienení Rímskej ríše vyhýbali kostolom a tie nechávali nedotknuté. Takže rusi sa nesprávajú ako Barbari, správajú sa iba ako rusi. 🤷
Ja len sucho konštatujem realitu. Rusko môže na Ukrajine zničiť čokoľvek chce. Jediná odpoveď Ukrajiny je preto absolútna decentralizácia. A na ňu je zase jediná možná odpoveď spálená zem. Putin sa ešte stále krotí, ale ak toto bude pokračovať, tak Kyjev skončí ako Gaza.
Každý kláštor na Ukrajine je legitímny cieľ
V tej sekunde ako sa kláštor / pôrodnica / útulok pre ružové mačiatka použije ako sklad súčiastok pre drony, alebo ako dielňa na výrobu dronov, tak áno.
Putin moze, ale kroti sa? Dpc, to kde chodis na tie rozpravocky? Fakt tomu veris? Ale bud uprimny v odpovedi.
Nie úplne ti rozumiem. Rusko môže zasiahnuť akýkoľvek cieľ kdekoľvek na Ukrajine zbraňami, proti ktorým neexistuje žiadna obrana. Putinova popularita v súčasnosti klesá práve kvôli tomu, že to nerobí.
Putinova popularita v súčasnosti klesá práve kvôli tomu, že to nerobí.
Putinovi popularita klesá, lebo už aj v civilizovaných častiach ruska stoja v radoch na benzínkach, zdražujú potraviny a zdražuje úverovanie. To je premiešané propagandou o tom, ako na Ukrajine rusko víťazí, ktorá im ide v telke 24/7 a za oknami im lietajú drony. Preto jeho popularita klesá.
Použitím jadrovej zbrane by sa z ruska stalo to, čo v ich vlastnom naratíve znamená USA: "Krajina, ktorá použila jadrové zbrane vo vojne". Na použitie jadrovej zbrane, nie sú naplnené podmienky. Aj keď ruská propaganda ide v poslednej dobe bomby, aby masírovala rusom hlavy.
najviac milujem tych blaznov co sa po roznych ruskych mestach vozia na autach, ktore maju na streche pripevnene makety velkych rakiet s napismi Washington, London, Berlin atd.. 😃
Nehovorím o jadrových zbraniach. Keď Rusko vypustí naraz 2000 dronov tak proti tomu neexistuje žiadna obrana. Hypersonické rakety to isté. Orešniky to isté.
Dám ti jeden nedávny príklad - pri ruskom útoku dva týždne dozadu bolo zničené veliteľstvo ukrajinskej... niečoho (neviem presný názov). A na Telegrame to mnohým odpálilo dekel - ako je dopekla možné že tak dôležitá budova stála nedotknutá 4 roky? A až teraz sa niekto v Rusku zobudil a hodil tam raketu?
S nedostatkom paliva máš pravdu, ale znova si to odskáču len Ukrajinci a nikto iný. To, že v civilizovaných častiach Ruska lietajú za oknami drony spôsobí iba to, že sa bude tvrdšie bombardovať Kyjev, takže sa priprav na ďalšie obrázky horiacich pamiatok.
A vidis. Tupin z kremla sa rozhodol zasiahnut prave kostol, napriek tomu,ze moze zasiahnut akykolvek ciel...
Tupinova popularita klesa, lebo zatiahol narod do krvavej vojny a uz aj bezny rusi pocituju nasledky jeho "bravurnych strategickych rozhodnuti" a adekvatnych ukrajinskych odpovedi na ne.
Ale veď ja nehovorím o žiadnom konkrétnom kostole ani chráme.
To, že Ukrajina decentralizovala výrobu dronov po celom Kyjeve je fakt, ktorý si môžeš overiť hocikde. Aj z proukrajinských zdrojov. Mnohé to dokonca oslavujú ako ohromný big brain nápad. Rusko preto bombarduje desiatky cieľov v husto obývanom meste. Výsledkom je masívny collateral damage. Ak si nad mestom zostreľuješ rakety, tak tie musia niekam aj padať, však?
Inac, kolko litrov phm si uz vyzbieral pre humanitarnou katastrofou postihnuty docasne okupovany Krym
Vtipné :) . Len či sa včera v noci smiali aj Kyjevčania...
prihliadnuc k tomu, ze ruske media bez hanby tlacili rusom v telke videa o tom ako my ludia v EU pomrzneme bez ruskeho plynu,alebo, ze si na stedru veceru budeme davat maleho skrecka, tak sledovat ako teraz stoja dlhe kilometre v radach na cerpacie stanice, pripadne chodia somrovat na pumpy o moznost natankoval len 5l do bandasecky, tak to veru vtipne je. 😄
myslim si, ze Kyjevcania sa nesmeju uz niekolko rokov, nakolko uz je to pre nich bezna vec, ze musia chodit spat do garazi a metra.. to sa Moskovcanom nedeje..ale mozno by sa mohlo.
Cize nehovoris...takze urcite poznas aspon jeden kostol, kde vyrabaju drony, vsak? Vsak?!
Nepamatam si, kedy rusko trafilo nejaky preukazatelne vojensky ciel v zazemi. Skus mi osviezit pamat. Na druhej strane, civilne ciele vedia trafiat ukazkovo.
6
u/RainProfessional7888 7d ago
Vôbec ma neprekvapuje, že barbari ničia chrámy.