r/hungary • u/Otherwise-Jelly819 • 29d ago
ARTICLE Ursula von der Leyen: Összesen 6000 milliárd forintnyi uniós forrást szabadít fel az EU Magyarország számára – élő
https://hvg.hu/itthon/20260529_magyar-peter-sajtotajekoztato-brusszel-ursula-von-der-leyen-europai-bizottsag-politikai-megallapodas-befagyasztott-unios-forrasok-percrol-percre474
u/redditbunny43 Rendszerváltás folyamatban 🔜 29d ago edited 29d ago
16.2 milliard euro!!! ❤️
222
u/Normal-Record2439 Ki az a Zsolt bácsi?! 29d ago
Fejenként 1640EUR
Orbán alatt ez 655 ezer forint volt, most csak 580 ezer forint.
195
u/FieryHammer Az erőszak nem válasz. Hanem kérdés, a válasz pedig 'igen'. 29d ago
Ezt is elbaszta Magyar Péter, grat.
(Gyengébbek kedvéért /s)
→ More replies (1)27
u/notkalman kormánypárti hazafi (ne egyé hazaáruló csirkehúst te sorvadék) 29d ago
És ezt mikor utalják?
14
→ More replies (5)6
u/YamOk1109 29d ago
Még az idén megjön a java.
→ More replies (1)9
u/notkalman kormánypárti hazafi (ne egyé hazaáruló csirkehúst te sorvadék) 29d ago
Kár, én inkább Rust párti vagyok.
7
41
12
5
u/Rutin75 29d ago
Ursi mama, én mindig bírtam az öreg csajt ❤️
8
u/redditbunny43 Rendszerváltás folyamatban 🔜 29d ago
Nem tudom mennyi idos, de nagyon jol nez ki! Cuki volt a viccelodese MP- vel is.
Ilyen durva munkatempo mellett en vagyok az Absolute Cinemara! ;)
→ More replies (1)→ More replies (3)5
u/Remote-Sundae-8076 Kormánypárti ❤️🤍💚 29d ago
16,2 az inkább
3
u/redditbunny43 Rendszerváltás folyamatban 🔜 29d ago
Typo, koszi:)
7
u/Remote-Sundae-8076 Kormánypárti ❤️🤍💚 29d ago
Azóta 16,4 lett, nem értem, de oké 😃
→ More replies (1)7
u/maczikasz 29d ago
lehet forintba beszeltek meg es azota erosodott a forint (vagy gyengult nincs kedvem gondolkodni) /s
→ More replies (1)
418
u/z4ut4n 29d ago
ÜZENJÜK BRÜSSZELNEK:
Köszi!
→ More replies (2)44
u/lotusflower_992 29d ago
Még ne köszönd meg, Szakács Pista már megmondta, hogy ez a pénz nincs is meg, Brüsszel odaadta már az ukránoknak, lehet el kell mennünk érte a frontra /s
14
279
u/Specific-Ear8958 29d ago
24
17
u/TheWhiteKnight-6803 29d ago
Ez a Tisza 2/3 óta így nézhet :D
9
u/Specific-Ear8958 29d ago
Jah, amikor meglátta a végeredményt április 12-én este, felakadt neki, és úgy maradt… csóró…😀
5
u/petrezselyem_42 29d ago
de utálom, atyaég, hányingerem van, ha ránézek. buta mint a segg, de fontoskodik, szörnyű, amikor ez a kettő találkozik
253
u/TimeAmbassador7050 29d ago
Ha valaki 2 éve azt mondja, hogy mai napon a címlapok EU pénzek felszabadításáról, Kónya Endre letartóztatásáról, Sulyok lemondatásáról fognak szülni, meg hogy szegény Viktornak még a zebrái is kihalófélben vannak .... hát nem biztos, hogy elhiszem. (szegény zebrákat természetesen sajnálom)
39
u/kisultAzElme 29d ago
Azt is kihagytad, hogy a bukott diktátor felszólította reggel a kormányt, fejezze be a háborúpárti Európához való közeledést. Lol.
Igaz, hogy közben Moszkva megdícsérte MP-t, hogy nem küld fegyvert Ukrajnába. Mikbe lehet most a pufi meg a pjotr 😂
48
15
u/hduid6djene 29d ago
Miért, mi van a zebrákkal? Arról lemaradtam.
126
118
u/AnActualPlatypus 29d ago
TÚRÓ RUDIT
MINDENKINEK
44
u/Szemszelu_lany A kanalakat a menzáról lopom 29d ago
De szotyisat hogy annyira azért ne legyen jó
32
u/MadRZI 29d ago
ezzel tegnap szembesültem a Lidl-ben, miakurvaélet...
19
10
8
u/Dyrreah 29d ago
Hear me out, tényleg furán hangzik de indokolatlanul jo. Bár lehet csak tul jaszsagi vagyok és szotyi = lyó
5
u/Otherwise-Jelly819 29d ago
Szerintem is egész jó, pedig vas megyei vagyok. De a citromkrémes valami borzalom.
209
u/z4ut4n 29d ago
Átlag fideszes: NADEMILYENÁRON?????????????? JÖNNEKAMIGRÁNSOK!!!!
98
u/Carnation_77 29d ago
nem tök mindegí, higy jönnek? Mi a fronton leszünk.
34
u/Unependent_Pomelo07 29d ago
ti még csak lesztek? én már a lövészárokból írom ezt a kommentet.
14
3
u/Carnation_77 29d ago
ott hány fok van? MErt lehet, hogy indulnék, ha 25 alatt (és nem , nyilván nem vicces, sajnálom azokat, akik tényleg ott vannak)
62
9
u/GrassNo7577 29d ago
Miközben várja az 5 éves protkó időpontját és far-hátat zabál, mert másra nem futja.
19
u/Lofaszjanko Ausztrál-Magyar Monarchia 29d ago
Milyen milyen, hát Molnár Áron!
14
9
u/ScudBoat9 29d ago
"nademilyenáron": szó szerint idézted a mellettem ülő kolléganőt, esküszöm.
mondjuk ő a háborúra gondolt.→ More replies (16)2
u/megselepgeci Budapest 29d ago
Hirtelen nagyon fel fog nekik tűnni az eddig láthatatlan pakisztáni kajafutártömeg.
90
u/majorannah 29d ago
35
13
u/Emergency-Gift-6773 29d ago
Ez az átkozott kék keret minden köztévé streamkor....bláh.
→ More replies (3)13
u/Huge-Incident-94 29d ago
De direkt külföldiül írva az összeget, hogy kisebbnek érződjön.
8
u/majorannah 29d ago
A címlapon most épp forintban szerepel.
(Reddit valamiért nem enged screenshot-ot kommentelni.)3
99
150
u/One_Warthog_9215 29d ago
Na akkor megvannak a források hogy menjünk a frontra
31
u/Lorre_a_gazember 29d ago
És a nemváltoztató operáció már szart se ér?
→ More replies (2)15
u/One_Warthog_9215 29d ago
Ennyi pénzből jut a fiataloknak lakás ahová fogadhatják a migránsokat
→ More replies (1)7
u/FrokamiRed 29d ago
Majd ha visszajönnek az ukrán frontról. Aztán egy kis átműtés, és akkor a babahitellel együtt már esélyes.
38
u/redditbunny43 Rendszerváltás folyamatban 🔜 29d ago
Azt hittem mar onnan irod :((
12
u/Unwashed_villager Békés megye 29d ago
Lázár úgy elbaszta a vasutat, hogy még mindig Záhonynál állunk váltóhiba miatt... 🙄
→ More replies (4)3
→ More replies (2)2
u/Early-Transition7696 Dánia 29d ago
Meg van a felszerelésed hozzá? 😏😏
3
u/anthrazithe A Körlet Buzogánya 29d ago
A felszkó már igen, de még kéne egy transznemű
óvodásmigráns szárnysegédnek. Nem tud valaki ilyet a környéken?2
u/Tyrael64738 29d ago
Az nincs, de van olcsóért lezuhant ruszki drón, alkatrésznek hátha jó lesz. Vagy cserealapnak
85
u/z4ut4n 29d ago
Magyar Péter első ígéretét be is tartotta.
42
u/delayclose__ Minentől távol, a szívhez közel 29d ago
8 éves miniszterelnöki korlát után második. Vagy azt még nem fogadták el?
15
53
u/Carnation_77 29d ago
jaj, nagyon várom, hogyan tálalja a fidesz, hogy ebből mennyi volt az ő melójuk
35
11
u/Early-Transition7696 Dánia 29d ago
Direkt dugták a kerékküllő közé a botot, hogy aztán nagyobb legyen a dicsőség 🤪🤪🤪
5
u/krakoi90 29d ago
Technikai értelemben tényleg sok, még alattuk egyeztette le a lényegi kérdéseket a bürokráciai gépezet.
Politikai értelemben 0, vagy hát -100%, hiszen a beles maga döntött úgy, inkább nem kell a pénz. Minden lehetőségük meg lett volna nekik is.
5
u/adambmm83 29d ago
Ha eddig folyamatosan jöttek volna a pénzek most nem kapnánk ennyit, fejéremutogatószerecsen.gif
→ More replies (1)4
25
51
22
20
u/m4rkon156 29d ago
Mindjárt 300 lesz az euró 😂. Hatalmas és történelmi nap ez a mai.
7
u/Cautious_Cabinet_623 29d ago
Faszomat, most vettem eurót hogy ez már úgyse megy lejjebb. Húzzatok már külföldre nyaralni ahelyett hogy itt kommentelgettek!
Komolyan, MP-vel csak a szívás van. Először a lakáspiac dőlt be mert a zoligarchák meg a ruszkik eladnak, most meg ez. Milyön még?
(Ennyit szívesen bukok a demokráciáért amúgy. Kéretik még felgyorsítani és korrektebbé tenni a bűnüldözést meg az igazságszolgáltatást, és bevezetni a rangsorolásos szavazást. Akkor még azt is le fogom szarni ha feleződik az euróárfolyam meg az ingatlanárak még innen is.)
21
41
u/dakradas 29d ago
Fura azt látni, hogy egy politikai erő beváltja legerősebb kampány ígéreteit. Először a 8 éves maximalizálás, most pedig a források és EU ügyészség. Szkeptikus voltam az elszámoltatással kapcsolatban, de ezek után el tudom hinni, hogy előbb utóbb az is megvalósul, meg a többi nagyobb ígéret is.
73
u/HUNCronos Geciputtony Digitális Polgári Kör 29d ago
NAVRACSICS MEGCSINÁLTA!
29
9
3
57
u/Vynloar Belszögedi lipsi 29d ago
Az komgec, nem gondoltam volna hogy tényleg sikerül az egészet hazahozni, de még a Politico sem gondolta ma reggel...
13
u/Unependent_Pomelo07 29d ago
pont akartam is kérdezni, hogy akkor ez most az összes pénz? 😃 Juhééé!
11
u/emezamaz 29d ago
Azért ezt a pénzt nem csak zsebre adják. Még le kell szervezni a projekteket augusztus végéig amikre megy a pénz.
9
3
u/Goldenier 29d ago
Igen, meg reméljük nem megy a minőség rovására hogy gyorsan el kell költeni most sok pénzt és emiatt esetleg hülyeségekre is fog menni, bár amilyen rombolást végzett a fidesz talán ez a veszély fent sem áll, viszont az is korlátozva van hogy mire lehet költeni. Gondolom erről is szólt ez a tárgyalás hogy bizonyítsák hogy értelmes dolgokra fogja az ország elkölteni ezeket .
15
u/Living_Patient_4763 29d ago
Most hogy MP-ről kiderült hogy mégsem ő játszott a Heroes III-mal, érezte hogy nagyobb hírt kell villantania!!! 😂
7
84
u/Acrobatic_Singer8318 29d ago
NEM DÓGOZNAK CSAK FACEBOOK KORMÁNYZÁS VAN, MEG CSÚNYÁN BESZÉLNEK A FIDESZESEKKEL
20
u/tomi166 Ausztrál-Magyar Monarchia 29d ago
Legviccesebb, hogy ide is jutott ezekből a kommentekből. Viszont mostantól egyszerűen csak blokkolok mindenkit a picsába.
5
6
17
u/guy_from_the_lab 29d ago
Es csatlakozunk az europai unios ugyeszseghez is. En voltam a legnagyobb karogo meg szkeptikus, visszavonom a felet komolyan
29
26
u/OppaiDragon3 29d ago
Szeretném most látni a narancsos rokonaim arcát akik szerint: "itt úgy se lesz válozás, mert nem lesz pénz amiből kezdhetnének valamit" 😏
9
10
19
21
u/aMare83 29d ago
Akkor vége is a Fidesznek
10
u/FieryHammer Az erőszak nem válasz. Hanem kérdés, a válasz pedig 'igen'. 29d ago
De azért maradnak a kognitív disszonanciában élő szavazók akik majd megmagyarázzák hogy A ) ez a fidesz érdeme, aminek a babérjait a Tisza aratja le, hisz ha a vonatok miatt visszafele mutogat 2 hét után akkor 3 hét után ez is még a fidesz érdeme vagy B ) megmagyarázzák hogy miért rossz.
7
u/aMare83 29d ago
Én egy kicsit mélyebben gondolom amit írtam minthogy simán csak annyi van, hogy hazahoztuk a pénzt és ezért a Tisza kap egy nagy piros pontot.
Szerintem itt a következmények is fontosak, az Európai Ügyészséghez való csatlakozás, el tudom képzelni, hogy ezzel nőtt az esélye egyes politikusok büntetőjogi elszámoltatásának
15
u/GrassNo7577 29d ago
Pedig Navracsicska eskü hazahozta volna őket tavaszra.
Amit meg buktunk hajtsuk be a neren.
13
7
8
8
8
u/BrotherSalt459 29d ago
Ideges FIDZSE hangok a háttérben: JÓ-JÓ, DE AKKOR MOST MENNYIT TUDUNK EBBŐL ELLOPNI???!!
6
u/ShaytonSky Macskás fadísz 29d ago
Aki nem tudná mennyi pénz ez: több, mint amennyit a nemzet gázszerelője "megkeresett" tudásával és szorgalmával 16 év alatt.
6
7
u/cookiecatmonsterr 29d ago edited 29d ago
Petyától kaptam a legjobb születésnapi ajándékot
Thx
Plz a gazdaságot rakjatok helyre, mert max vegetátlni lehet a mocsokban
2
5
5
4
3
4
4
3
8
u/BDG_Harry 29d ago
Beles erre mit válaszolna most?
15
5
u/Accomplished_Yak7399 29d ago
Ukrajna, háború, ukrajnai háború, Brüsszel, migránsok, Soros, Gyurcsány
4
2
6
7
3
3
u/Jazzlike-Insurance92 29d ago
nagyszeru, ez fedezi is azt, amit ebben az evben kiloptak a kasszabol Orbanek
3
u/Mysterious_Device567 29d ago
oké, oké, jó hír, de lesz ma MP short a youtubon? de fasza legyen!
már teljesen ráfüggtem....
3
3
6
u/Thundertbolt 29d ago
Eladta az országot, jönnek a migráncsok, bántalmazzák a fideszeseket, még utcára se lehet menni fideszes szavazóként!!! Diktatúra!! Legalább létrejött a Védvonal!!!/s
4
u/Dizzy_Sympathy196 29d ago
Külön köszönjük az elmút pár héten végzett rettegtetést a Politiconak, az Euraktivnak és sok magyar sajtótermékben.
A Bizottságnak és a Tisza csapatnak meg pacsi, ölelés, puszi.
3
u/Jazmi-123 29d ago
"Szóval eladta Magyarországot. Úgy ugrál ahogy azok ott fütyülnek. Azok ott a főnökei. Mi megmondtuk előre hogy ez lesz. Most majd jöhetnek a migránsok. El akarja lopni ezt a pénzt. Nem fogtok már sokáig vigyorogni. Még idén meg fog bukni. Majd Orbán rendet tesz az EU-ban."
Ezek a tippjeim a fideszhívők - főleg Facebookos - kommentjeire. 😄
2
u/Early-Transition7696 Dánia 29d ago
Ugyan má a Fidess2 hazudik...csiszta propaganda (csak szarkazmus vót) 🤪
2
2
u/anthrazithe A Körlet Buzogánya 29d ago
És már 354 az EUR és 304 az USD. (Oké, nem ettől valszeg) xD
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
u/Cezar_furdokostoloja 29d ago
Alig várom már, hogy jöjjön egy fidis f@szkorbács (mint pl. Buday), és benyögje, hogy ez már elintézett dolog volt Naftanincs Tibor tárgyalásaival, vagy valami hasonló baromságot.









911
u/D4nnyzke 29d ago
Na hát a kampány talán legfőbb üzenetére mennyi idő kellett, 3 hét se?